U Petak 1.05 2026 kod spomen obilježja u Mokošici, članovi UDVDR RH PSDŽ ogranka Omiš i braniteljice iz Kluba žena UDVDR RH PSDŽ polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća, odali su počast šesnaestorici Omišana koji su položili svoje živote tijekom Domovinskog rata na dubrovačkom ratištu. Pomolili se i iskazali zahvalnost za njihovu žrtvu u obrani Domovine.
U ime UDVDR RH Ogranka Omiš vijenac je položio predsjednik Tomislav Bartulović a u ime Kluba žena UDVDR RH PSDŽ vijenac je položila predsjednica Marija Matovac.
Svoje živote u obrani Dubrovnika u Domovinskom ratu od 1991. do 1995. dali su sljedeći branitelji s područja Omiša: Neven Pavić, Franjo Tomasović, Božo Merčep, Zdravko Radić, Ivan Lozančić, Miljenko Zečić, Marko Krstić, Marko Lozančić, Tonći Marušić, Neven Pocrnjić, Vedran Rakuljić, Ante Šošić, Ćiro Lučić, Stanko Lučić, Ivan Družić i Tomica Burić. Spomen obilježje podigli su gradovi Omiš i Dubrovnik.
Nakon Mokošice obišli su Srđ gdje su pod spomen križem odali počast poginulim braniteljima i svim žrtvama Domovinskog rata.